Gündem

2 saatte 2.5 ton hamsi tükendi: Bu da hamsi kuyruğu

Rize’de düzenlenen ‘Hamsi Festivali’nde 2,5 ton hamsi, 2 saatte tükendi. belediye Başkanı Metin “Hamsi bu yıl bizi biraz erken terk etti ama …

2 saatte 2.5 ton hamsi tükendi: Bu da hamsi kuyruğu

resim1 19427350 1 16 9 1640438900

Rize’de düzenlenen ‘Hamsi Festivali’nde 2,5 ton hamsi, 2 saatte tükendi. belediye Başkanı Metin “Hamsi bu yıl bizi biraz erken terk etti ama yakalayabildiklerimizi burada Rizelilere ikram ediyoruz” dedi.

Rize Belediyesi tarafından bu yıl ‘6ncı Hamsi Festivali’ düzenlendi. Sahil etkinlik alanındaki festivalde mangalların yakılması ile uzun kuyruklar oluştu. Binlerce kişinin katıldığı festivalde öğle saatlerinde başlayan hamsi ikramı ile katılımcılar mangallara yöneldi.

Görevlilerin hamsi yetiştirmekte zorlandığı etkinlikte, 2 saatte, 2,5 ton hamsi tüketildi. Hamsi yiyenler, kemençe ve tulum eşliğinde horon oynadı. Festivalde hamsiyle yapılan 132 çeşit lezzet de tadıldı. Mantı, Adana kebap, pizza, sarma, suşi gibi hamsi ile yapılan ürünler arasında en çok hamsili tatlılar dikkat çekti.

resim9 19427348

SAHNEDEN TEMSİLİ AĞ ATILDI

Vali Kemal Çeber, Belediye Başkanı Rahmi Metin, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman’ın da katıldığı programda protokol üyeleri, balık sezonunun bereketli olması için sahneden temsili ağ attı. Karadenizli şarkıcılar Herem ve Ekin Uzunlar’ın da sahne aldığı programa katılanlar, horon oynayarak türkülere eşlik etti.

Pandemi sürecinde böyle etkinliğe ihtiyaç olduğunu belirten Belediye Başkanı Metin, “Gençlerin de yoğun katılımı ile güzel bir etkinlik oldu. Hamsi bu yıl bizi biraz erken terk etti ama yakalayabildiklerimizi burada Rizelilere ikram ediyoruz. Ayrıca hamsiden yapılan 132 yeni lezzet katılımcılara tanıtıldı” dedi.

resim7 19427324

HAMSİLİ BAKLAVA TADILDI

Hamsili baklavadan tadan Nurhan Çilingir, İlk kez yedim. Ön yargı ile aldım ama bence güzel olmuş, yoğun bir hamsi tadı yok, bence yapılabilir dedi.

resim5 19427326

Hamsi ızgara almak için sıraya giren Servet Çeltek, Kokuyu aldık buraya geldik. Yarım saattir sıradayız, 15 dakika daha bekleriz ama sırasının sonunda harika bir lezzet var, beklemeye değer diye konuştu.

Fatma Uzun da “Fiyatı son zamanlarda arttı, hamsiye hasret kalmıştık. Hamsiden yapılan bir çok yemek var. Hamsiye doyduk dedi.

DHA
resim2 19410812 16 9 1640177221
İlginizi Çekebilir Bu kez Halk Ekmek değil, Trabzonspor kuyruğu oldu!

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL