Dünya

ABD’de hastaneye yatışlarda rekor artış

ABD’de corona virüsü (Covid-19) salgınına ilişkin verileri derleyen ve gönüllü bir kuruluş olan COVID Tracking Project (Covid İzleme Projesi …

ABD’de hastaneye yatışlarda rekor artış

ABD’de corona virüsü (Covid-19) salgınına ilişkin verileri derleyen ve gönüllü bir kuruluş olan COVID Tracking Project (Covid İzleme Projesi), ülke genelinde corona nedeniyle 61 bin 964 kişinin hastanelerde tedavi altında olduğunu belirterek hastaneye yatışlarda rekor seviyeye ulaşıldığını duyurdu.

Projenin verilerine göre, virüs nedeniyle hastaneye kaldırılanların sayısı iki hafta önceye göre ise yüzde 40 oranında arttı. Salı günü itibarıyla toplam 17 eyalette hastaneye yatışlarda zirve noktaya ulaşıldı.

Iowa, Kansas, Minnesota, Missouri, Montana, Kuzey Dakota, Texas, Utah ve Wisconsin gibi eyaletlerde hastanelerin kapasitelerinin dolmak üzere olduğuna dikkat çekildi.

Projede yer alan açıklamada, “Yeni hastaneye yatış rekoru, salgında en kötü döneme girdiğimizin altını çiziyor” denildi. Uzmanlar ve yerel sağlık yetkilileri, birçok eyaletteki sağlık sistemlerinin vakaların artmaya devam etmesi durumunda çökeceğini belirtti. (İHA)

ʻʻ
ABD Johns Hopkins Üniversitesi’ne göre ülkede salgının başlamasından bu yana toplam vaka sayısı 10 milyon 339 bin 570’e, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 240 bin 521’e yükseldi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL