Dünya

ABD’deki Şükran Günü Geçit Töreni renkli görüntüler oluşturdu

Geçmiş yılın tüm nimetlerine şükretmek için kutlanan ve ulusal bir bayram olan Şükran Günü, ABD’de renkli görüntüler oluşturdu. New York …

ABD’deki Şükran Günü Geçit Töreni renkli görüntüler oluşturdu

abd 1327

Geçmiş yılın tüm nimetlerine şükretmek için kutlanan ve ulusal bir bayram olan Şükran Günü, ABD’de renkli görüntüler oluşturdu.

New York kentinde 1924’den bu yana her yıl düzenlenen Macy’s Şükran Günü Geçit Töreni bu senede birbirinden güzel anlar yaşattı.

abd 7448

ÇİZGİ KARAKTERLİ DEVASA BALONLAR SAHNE ALDI

Manhattan’da binlerce katılımcı ile düzenlenen geçit töreninde bando takımları, dansçılar performans sergilerken, onlarca dizi, film ve çizgi karakterin devasa balonları gökyüzünde yükseldi.

sukran gunu 3038

8 BİNDEN FAZLA GÖSTERİCİ BULUNDU

Balonlar arasında, Bebek Yoda, Snoopy, Şirin Baba ve Pikachu gibi dünyaca ünlü karakterler yer aldı. Geçit törenine, katılan 8 binden fazla gösterici 4 kilometre yol kat ederken, Kovid-19 salgını nedeniyle bireysel katılım ise yasaklandı. Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı töreni, binlerce kişi ise evlerinden ve yol kenarındaki alanlardan izledi.

abd 3798

ŞÜKRAN GÜNÜ SEYAHAT ARTIŞINA DA NEDEN OLUYOR

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio etkinlikten önce yaptığı açıklamada, “Bu yıl geçit töreni tam gücüyle geri döndü. Yeniden doğuşumuzun büyük bir işareti olacak” dedi.

Kasım ayının son perşembe günün kutlanan Şükran Günü, ABD’de uzun bir hafta sonu tatili anlamına gelirken, ailelerin bir arada olmak için yaptığı yolculuklar sonucu ülke genelindeki seyahatler de rekor düzeyde artış yaşanıyor.

abd 1397

abd 8228

abd 7113

abd 2606

abd 4054

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL