Ekonomi

Almanya’da toplu iş görüşmeleri başarısızlıkla sonuçlandı

  GDL Başkanı Claus Weselsky yaptığı yazılı açıklamada, işverenin toplu sözleşme görüşmelerinde teklif sunmadığı ve GDL’nin önemli ölçüde …

Almanya’da toplu iş görüşmeleri başarısızlıkla sonuçlandı

 

GDL Başkanı Claus Weselsky yaptığı yazılı açıklamada, işverenin toplu sözleşme görüşmelerinde teklif sunmadığı ve GDL’nin önemli ölçüde azalttığı talepleri konusunda görüşmeyi reddettiğini aktardı.

Weselsky, Deutsche Bahn’ın gerçekleri açıklamadığını ve çalışanların şartlarını kötüleştirmek istediğini belirterek, “Biz müzakere etmek ve bir anlaşmaya varmak istedik ama Deutsche Bahn reddetti.” ifadelerini kullandı.

İşveren tarafının müzakereleri en başından beri başarısız olması yönünde yürüttüğünü aktaran Weselsky, GDL’nin iş mücadelesine başlama kararı aldığını kaydetti.

GDL Başkanı Weselsky çalışanların greve ne zaman gideceği ve şirketin hangi bölümlerinde iş bırakma eylemleri yapılacağına ilişkin bilgi vermedi.

Deutsche Bahn’dan yapılan açıklamada ise sendikanın iş mücadelesine başlayacağına ilişkin açıklamasının anlaşılmaz olduğu belirterek, şimdi greve gitmenin gereksiz ve yersiz olduğu savunuldu.

GDL’nin tekrar müzakere masasına dönmesi istenilen açıklamada, “Uzun salgın döneminden sonra milyonlarca insan normale dönmeyi ve tekrar seyahat etmeyi beklediği zamanda GDL greve gitmek istiyor.” ifadesi kullanıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL