Gündem

Başhekim açıkladı: Yoğun bakım ve servislerde yatanların çoğu aşısız

Başhekim Tör, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kovid-19 servislerindeki hasta sayısında bir dönem ciddi artış yaşandığını, şimdilik ise …

Başhekim açıkladı: Yoğun bakım ve servislerde yatanların çoğu aşısız

61963b1d86b245147c4f13d9

Başhekim Tör, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kovid-19 servislerindeki hasta sayısında bir dönem ciddi artış yaşandığını, şimdilik ise yoğunluğun olmadığını belirtti.

Özellikle bazı Avrupa ülkelerinde salgın nedeniyle ciddi vaka artışlarının olduğunu, Türkiye’de ise izlenilen tabloya göre genel bir duraklama yaşandığını ifade eden Tör, şöyle konuştu:

“Biz tedbirlere devam ediyoruz. Şehir hastanesi olarak hem Kovid-19 hem de Kovid-19 dışı poliklinik, ameliyat, acil ve yoğun bakım hizmetlerimiz devam ediyor. Kovid-19 nedeniyle hastane yatışları nispeten azalsa da hem yoğun bakım hem de normal Kovid-19 servislerinde aşısız kesimlerin yoğunluğu mevcut.”

61963b3386b245147c4f13dc

Tör, salgın riskinin devam ettiğini belirterek, tedbirlere daha çok dikkat edilmesini istedi.

Hastanede Kovid-19 hastalarının tedavilerinin sürdüğünü anlatan Tör, “Yetişkin ve çocuk Kovid-19 hastaları açısından durağan haldeyiz. Kovid-19 servislerimize çok da fazla olmamak kaydıyla yatışlar devam ediyor. Vatandaşlarımıza rehavete kapılmadan maske, mesafe ve hijyene dikkat edip mutlaka aşılarını yaptırmalarını öneriyoruz.” diye konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL