Yaşam

Boji’ye aile çıktı! Matematik Köyü: Metromuz yok ama sırtımızda taşırız

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun’un tramvaya pislediği iddiasıyla hedef alınan Boji için arazisi geniş bir yuva …

Boji’ye aile çıktı! Matematik Köyü: Metromuz yok ama sırtımızda taşırız

boji.sozcu 16 9 1637662610

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun’un tramvaya pislediği iddiasıyla hedef alınan Boji için arazisi geniş bir yuva aradıklarını açıklamasının ardından Ali Nesin’in Matematik Köyü harekete geçti. Boji’yi almak için İBB’ye başvurdu, “Metromuz yok ama sırtımızda taşırız” ifadelerini paylaştı.

Geçen günlerde tramvaya pislediği iddia edilen, yapılan incelemelerde ise kumpas kurulduğu anlaşılan Boji’nin başına bir şey gelmesinden korktuklarını söyleyen İBB Sözcüsü Murat Ongun, “Bunca spekülasyondan sonra başına bir şey gelmesinden korkuyoruz. O nedenle Boji’yi geniş arazisi olan hali vakti yerinde bir eve vermek istiyoruz” dedi.

sozcu4

Bu açıklamanın ardından İzmir’in Selçuk ilçesindeki Matematik Köyü Boji’ye talip oldu.

BAŞVURU YAPILDI

Şirince’ye 1 kilometre uzaklığında, 55 dönümlük bir arazi üzerine kurulu eğitim ve araştırma kurumu Matematik Köyü’nün resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Bojiyi köye almak için İBB’ye başvurduk. Metromuz yok ama sırtımızda taşırız” denildi.

sozcu5

NESİN MATEMATİK KÖYÜ NEDİR?

Matematik Köyü, İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı Şirince köyünde Aziz Nesin’in oğlu Prof. Dr. Ali Nesin tarafından kuruldu. Köyde her yıl birçok öğrenci için eğitim olanağı sunuluyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL