Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan elektrik ve doğalgaz faturalarını değerlendirdi

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, elektrik ve doğalgaz fiyatlarında muhalefetin “yaygarasını koparttığı” gibi bir durumun söz …

Cumhurbaşkanı Erdoğan elektrik ve doğalgaz faturalarını değerlendirdi

resimid 191942771 19194277 16 9 1644583848

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, elektrik ve doğalgaz fiyatlarında muhalefetin “yaygarasını koparttığı” gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyledi.

TL’nin geçen yılki keskin değer kaybının ardından gıda ve enerji fiyatlarındaki artışın tüketicilerin gerileyen alım gücü üzerinde etkileri yakından izleniyor. Elektrik fiyatına yıl başında yapılan yüzde 120’nin üzerindeki zammın ardından ülke genelinde birçok zam yapılmaya devam ediliyor.

Fiyatlardaki artış muhalefet tarafından da eleştirilirken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu zamlar geri çekilinceye kadar elektrik faturasını ödemeyeceğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bugün gazetecilerin gündeme ilişkin soruları üzerine, “Muhalefetin elektrik ve doğalgaz konusundaki spekülatif gayretlerini boşa çıkarmak gerekiyor. Muhalefetin yaygarasını kopardığı gibi bir durum söz konusu değil… Biz vatandaşı çok daha rahatlatabilmek için her türlü indirimi uyguladık, uygulamaya devam ediyoruz. Vatandaşımızı enflasyona ezdirmedik ezdirmeyeceğiz” diye konuştu.

Öte yandan bugün Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrik dağıtım sektörü temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantı sonrasında Dönmez’in açıklama yapması bekleniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL