Dünya

Disney, Rusya’daki tüm faaliyetlerini durdurma kararı aldı

Şirketten yapılan açıklamada, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırısının ardından Disney’in sinema filmlerinin Rusya’daki gösterimlerine ara …

Disney, Rusya’daki tüm faaliyetlerini durdurma kararı aldı

IMG20220311012317

Şirketten yapılan açıklamada, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırısının ardından Disney’in sinema filmlerinin Rusya’daki gösterimlerine ara verildiğinin ve şirketin ülkedeki diğer faaliyetlerinin gözden geçirildiğinin duyurulduğu anımsatıldı.

“RUSYA’DAKİ TÜM İŞLEMLERİ DURDURMAK İÇİN ADIMLAR ATIYORUZ”

Açıklamada, “Ukrayna’ya yönelik amansız saldırı ve tırmanan insani kriz göz önüne alındığında, Rusya’daki diğer tüm işleri durdurmak için adımlar atıyoruz.” ifadesi kullanıldı.

Durdurulacak faaliyetlere içerik ve ürün lisansı, Disney Cruise Line aktiviteleri, National Geographic dergisi ve turları, yerel içerik prodüksiyonları ile kanalların dahil olduğu belirtilen açıklamada, bu ticari faaliyetlerden bazılarının hemen durdurulabileceği kaydedildi.

“RUSYA’DA ÇALIŞMAYA DEVAM EDEN MESLEKTAŞLARIMIZA BAĞLILIĞIMIZ SÜRECEK”

Açıklamada, kanallar ve bazı içerik ile ürün lisansları gibi faaliyetlerin durdurulmasının sözleşmelere bağlı konular nedeniyle zaman alacağına işaret edilerek, “Bu işleri durdursak bile, Rusya’da çalışmaya devam edecek olan kendini işine adamış meslektaşlarımıza olan bağlılığımızı sürdürüyoruz.” değerlendirmesinde bulunuldu.

Disney’in açıklamasında, mültecilere ve diğer ihtiyaç duyulan alanlarda yardım sağlanması için şirketin sivil toplum ortaklarıyla çalışmaya devam ettiği belirtildi.

s 8255

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL