Gündem

Diyabete karşı çare mor ekmek

GÜLDEN ÇOKTAN İstanbul – Mor sebze ve meyvelerden elde edilen mormiks unundan yapılacak ekmeğin antioksidan açısından da zengin olacağını ifade …

Diyabete karşı çare mor ekmek

619aa03b86b24a04c8f58e8d

GÜLDEN ÇOKTAN İstanbul – Mor sebze ve meyvelerden elde edilen mormiks unundan yapılacak ekmeğin antioksidan açısından da zengin olacağını ifade eden İBB Sağlık Daire Başkanı Uz.Dr. Önder Yüksel Eryiğit, “mor ekmek”le birlikte glisemik endeksi daha düşük pelemir ununda ekmek üreterek tüketicilere buluşturacaklarını duyurdu.

Dünya genelinde 537 milyon yetişkin diyabetle mücadele ederken ülkemizde ise bu rakam 12 milyon. Her yıl artış hızı artarken uzmanlar diyabeti bulaşıcı olmayan salgın hastalık olarak ifade ediyor. İBB Sağlık Daire Başkanlığı, Halk Ekmek Prof. Dr. İhsan Kara ve ekibi tarafından diyabet ve obezite hastaları için mormiks unundan “Mor Ekmek” üretecek. Mor sebze ve meyvelerden elde edilerek elde edilerek yapılacak ekmeğin antioksidan açısından da zengin olacağını ifade eden İBB Sağlık Daire Başkanı Uz.Dr. Önder Yüksel Eryiğit, çalışmaların tamamlanmasının ardından raflarda satışına başlanacağını söyledi. Bu proje ile Halk Ekmek, ilk kez Mor Ekmek üretimi gerçekleştirecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL