Spor

Dünya ikincisi boksör Kerem Özmen yurda döndü.

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’ın ev sahipliğinde düzenlenen Büyük Erkekler Dünya Boks Şampiyonası’nda 63,5 kg finalinde son Olimpiyat şampiyonu …

Dünya ikincisi boksör Kerem Özmen yurda döndü.

61895d5986b2472600c0bd9e

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’ın ev sahipliğinde düzenlenen Büyük Erkekler Dünya Boks Şampiyonası’nda 63,5 kg finalinde son Olimpiyat şampiyonu Kübalı boksör Andy Cruz Gomez’e mağlup olan ve gümüş madalya kazanarak çok önemli bir başarıya imza atan boksör Kerem Özmen, Türkiye’ye döndü.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na akşam saatlerinde iniş yapan milli boksörü, Fenerbahçe Boks Şubesi Sorumlusu Selahattin Atasever ve boks şubesi sporcuları Fenerbahçe ve Türk bayrakları ile karşıladı.

Karşılama seremonisinin ardından Dünya ikincisi boksör Kerem Özmen ile Boks Şubesi Sorumlusu Selahattin Atasever, duygularını Fenerbahçe TV’yle paylaştı.

Milli boksör Kerem Özmen, “Çok gururluyum. Küçüklükten beri sokaktan alıp bu başarımda en büyük emeği olan antrenörüme çok teşekkür ediyorum. Gönül isterdi ki ülkeme altın madalyayla döneyim ama nasip değilmiş. Daha çok çalışıp ülkeme nice altın madalyalar kazandıracağıma söz veriyorum. Final maçımdan 1 gün önce Sayın Ali Koç’la konuştum, beni motive etti. Allah kendisinden razı olsun. Çok teşekkür ediyorum. Hedefimiz 2024 Paris Olimpiyatları. Daha çok çalışacağız ve inşallah olimpiyatlarda birincilik kürsüsüne çıkacağız.” dedi.

Boks Şubesi Sorumlusu Selahattin Atasever ise, “Biz son iki yılda hep ilklere imza atıyoruz. Olimpiyatlarda ülkemize gümüş madalya getirdik. Esra Yıldız olimpiyatlara giden ilk sporcumuz oldu. Burada da yıllar sonra Büyük Erkeklerde Kerem’le ikinciliği aldık. Daha 19 yaşında, çok genç. Çok madalyalar bekliyoruz. 2024 bizi beklesin. Bu gençlerle kadınlarda, erkeklerde bütün madalyaları silip süpüreceğiz. Bu da hem Türkiye’ye hem de kulübümüze armağan olsun. En büyük destekçimiz başta Başkanımız Ali Koç ve yönetimimiz. Gençlere önem veriyor. Bir başkan küçüğünden büyüğüne kadar varlığını gösteriyor. Camiamıza hayırlı olsun. Emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL