Yaşam

Eurovision 2016 birincisi Jamala, Ukraynadan Romanyaya sığındı

2016’da Eurovision’da birinci olan Ukraynalı şarkıcı Jamala, Rus saldırıları devam ederken iki çocuğuyla birlikte Romanya’ya sığındı. Şarkıcı …

Eurovision 2016 birincisi Jamala, Ukraynadan Romanyaya sığındı

jamala 16 9 1646037995

2016’da Eurovision’da birinci olan Ukraynalı şarkıcı Jamala, Rus saldırıları devam ederken iki çocuğuyla birlikte Romanya’ya sığındı. Şarkıcı, yaşadıklarını sosyal medyadan paylaştı.

Rus saldırıları devam ederken Ukrayna’dan pek çok vatandaş da komşu ülkelere sığınmaya devam ediyor. Ülkesini geride bırakanlardan biri de 2016’da Eurovision’da birinci olan Ukraynalı sanatçı Jamala…

Jamala, iki çocuğuyla birlikte Romanya sığındığını ve bu süreçte neler yaşadıklarını, hissettiklerini sosyal medyada paylaştı.

jamala instagram

Jamala fotoğraflar paylaşırken gönderisine de şu satırlarla başlıyor: “Uyandığımda, bunların Don’t Look Up filmi olduğunu duymak istedim.” Ayrıca yolculuklarının zorluklarına da değinen Jamala 4 saatte sadece 2 km yol gidebildiklerini, 4 gün boyunca arabada olduklarını ve yiyecek bir şeyleri olmadığını belirtiyor.

jamala instagram1

Jamala, hayatını kaybedenlere, yaralananlara, saldırılar yüzünden sığınaklarda doğum yapan kadınlara, sevdiklerini savaşa gönderen kadınlara da dikkat çekerek tüm saldırıları da kınıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL