Ekonomi

İlk 9 ayda 24 yaş altı abone sayısında artış

Rapora göre yılın ilk dokuz ayında pandemiyle mücadele kapsamında sınırlamaların devam etmesine rağmen İstanbul Avrupa Yakası’nda taşınma sayısı …

İlk 9 ayda 24 yaş altı abone sayısında artış

619a9f1e86b247082c209659

Rapora göre yılın ilk dokuz ayında pandemiyle mücadele kapsamında sınırlamaların devam etmesine rağmen İstanbul Avrupa Yakası’nda taşınma sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16 artarak 426 bin 408’e ulaştı.

Okullarda yeniden yüz yüze eğitime geçilmesinin de etkisi ile 24 yaş altı yeni abonelerin sayısı arttı. 2020 yılının ilk dokuz ayında 24 yaş altı yeni abone sayısı 26 bin 474 iken, bu yılın ilk dokuz ayında yüzde 45.2 artışla bu sayı 38 bin 449’u ulaştı.

Taşınma hareketi

Gayrimenkulün Enerjisi Raporu’nu değerlendiren CK Enerji Boğaziçi Elektrik Genel Müdürü Halit Bakal, şunları söyledi:

“Raporumuz, bu yılın ilk dokuz ayında pandemiye rağmen taşınma hareketinin yeniden canlanırken elektrik tüketim rakamlarında da artışlar gözlendi. Avcılar, Bağcılar dışında Avrupa Yakası’ndaki tüm ilçelerde elektrik tüketimi yükseldi. Bu raporumuzda ilk kez yeni abonelerimiz içinde yer alan gençlerin ev sahipliği ve kiracılık durumları ile en çok hangi ilçeleri tercih ettiğini gösteren veriler de yer verdik.

24 yaş altı abonelerimizin sayısında bu yılın ilk dokuz ayında geçen yıla göre hem ev sahipliği hem de kiralamada büyük bir artış yaşandığını gördük. Bu gelişmede okullarda yeniden yüz yüze eğitime geçilmesi ve pandemi sürecinde memleketlerine giden gençlerimizin geri dönüşünün etkili olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL