Dünya

Japon milyarder, Ukrayna’ya 1 milyar yen yardımı yapacak

Sosyal medya hesabı Twitter’dan Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’e yazdığı mektubunda Mikitani, Rusya’nın askeri müdahalesinden …

Japon milyarder, Ukrayna’ya 1 milyar yen yardımı yapacak

IMG20220228063420

Sosyal medya hesabı Twitter’dan Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’e yazdığı mektubunda Mikitani, Rusya’nın askeri müdahalesinden “oldukça sarsıldığını” kaydetti.

“UKRAYNA İÇİN BİRŞEYLER YAPABİLECEĞİMİ DÜŞÜNDÜM”

“Düşüncelerim sizle ve Ukrayna halkıyla beraber” diyen Japon CEO, “Ukrayna halkı adına cesur direnişinizi gördüğümde, Ukrayna için bir şeyler yapabileceğimi düşündüm” ifadelerini kullandı.

“Rusya ve Ukrayna’nın bu sorunu barışçıl yöntemle çözmesini ve Ukrayna halkının bir an önce barışa kavuşmasını ümit ediyorum” diyen Mikitani, ailesine danıştıktan sonra yardım kararı aldığını söyledi.

k 9368

ZELENSKİY’E MEKTUP YAZDI

Japon milyarder, Rusya’nın askeri müdahalesinden etkilenen mağdur halka acil yardım kapsamında Ukrayna hükümetine 1 milyar yen (8,7 milyon dolar) bağışlayacağını bildirdi.

s 7209

ÜÇ YIL ÖNCE KİEV’İ ZİYARET ETMİŞTİ

Mektubunda Mikitani, üç yıl önceki Ukrayna’nın başkenti Kiev ziyaretini anımsatarak “kentin güzelliğinden” ve Devlet Başkanı Zelenskiy’in “dijital teknolojilere yönelik bilgisinden” etkilendiğini de aktardı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL