Gündem

Libya’daki 7 Türk vatandaşı kurtarıldı

  Katar İstihbarat Teşkilatı’nın da katkı verdiği çalışmalar neticesinde Türk vatandaşlarının yurda getirilmesi sağlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan …

Libya’daki 7 Türk vatandaşı kurtarıldı

619aac4386b247082c2096e8

 

Katar İstihbarat Teşkilatı’nın da katkı verdiği çalışmalar neticesinde Türk vatandaşlarının yurda getirilmesi sağlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurda dönmelerini müteakip vatandaşlarla telefonda görüşerek geçmiş olsun dileklerini iletti. Erdoğan, ayrıca vatandaşların yurda getirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ve tebriklerini iletti.

‘Etkin eş güdüm’

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, vatandaşların Türkiye’ye getiriliş sürecinin, Türkiye’nin Trablus Büyükelçiliği ve MİT başta olmak üzere tüm ilgili birimler ve kurumlarca etkin eş güdüm ve iş birliği içinde sürekli olarak takip edildiği ve vatandaşların salimen serbest kalmaları için yoğun gayret sarf edildiği belirtildi. Açıklamada, “Vatandaşlarımızın serbest bırakılması sürecine katkı sağlayan tüm ilgili kurumlarımız başta olmak üzere Libya ve Katar hükümetlerine teşekkür ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL