Eğitim

Mahmut Özer’den öğretmenlere atama müjdesi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, özel bir televizyon kanalında programa katıldı. Katıldığı yayında eğitim gündemine yönelik soruları cevaplayan …

Mahmut Özer’den öğretmenlere atama müjdesi

mahmut ozer 7227

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, özel bir televizyon kanalında programa katıldı.

Katıldığı yayında eğitim gündemine yönelik soruları cevaplayan Mahmut Özer, koronavirüs önlemleri ve öğretmen atamalarıyla ilgili de bilgilendirme yaptı.

Burada yaptığı açıklamada çalışmalarının sürdüğünü dile getiren Özer, yeni atama müjdesi verdi.

“ÖĞRETMEN ATAMASI İÇİN ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR”

Bu yıl yapılacak öğretmen ataması için çalışmaların devam ettiğini de söyleyen Özer, “Öğretmen ataması yapacağız. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Çok fazla gençlerimizi bekletmeden güzel haberleri paylaşırız. Şu an çok detaya girmiyorum ama ‘atama olmayacak’ spekülasyonunu ortadan kaldırmış olalım. Atama olacak.” dedi.

mahmut ozer atama 4477

SINAVDA DEĞİŞİKLİK YOK

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) hakkında açıklamada bulunan Bakan Özer, bu sınavda herhangi bir değişikliğin olmayacağını ve öğrencilerin bu konuda rahat olması gerektiğini söyledi.

EĞİTİMDE KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın okullarda bazı koronavirüs önlemlerinin kaldırılacağı açıklamasına ilişkin olarak Bakan Özer, diye konuştu.

HEDEF 100 MİLYON YARDIMCI KAYNAK

Öğrencilere yardımcı kaynak oluşturma konusunda olumlu geri dönüşler aldıklarını belirten Özer, şu ana kadar 24 milyon yardımcı kaynağın öğrencilere ulaştırıldığını, yıl sonunda bu sayının 100 milyon olmasını hedeflediklerini duyurdu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL