Gündem

Mehmetçiğin kurtardığı 5 kişilik aileden 3’ü taburcu oldu!

Şemdinli ilçesi Karakoç köyünde yaşayan 5 kişilik Sönmez ailesi, dün ormanda Tarık Sönmez yönetimindeki traktörün şarampole yuvarlanması sonucu …

Mehmetçiğin kurtardığı 5 kişilik aileden 3’ü taburcu oldu!

6196406d86b245147c4f141a

Şemdinli ilçesi Karakoç köyünde yaşayan 5 kişilik Sönmez ailesi, dün ormanda Tarık Sönmez yönetimindeki traktörün şarampole yuvarlanması sonucu yaralandı. Kadir ve Makbule Sönmez ile çocukları Taner, Mehmet ve Ali Sönmez’i olay yerine gelen 2’nci Motorlu Piyade Bölük Komutanlığı personeli kurtardı.

Mehmetçik tarafından Kale Tepe Üs bölgesindeki helikopter pistine taşınan yaralılar, doktor muayenesinin ardından helikopterle Yüksekova Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı. Tedavileri süren ve sağlık durumları iyi olan yaralılardan 3 çocuk taburcu edildi, anne ve babanın tedavileri ise sürüyor.

c04bb0b383f3ad27a8f8808ecb3bb7b6

‘ASKERLERİMİZ YETİŞTİ’

Sürücü Tarık Sönmez, yaşadıklarını anlatarak, “Kaza yaptığım alan şarampoldü. Askerlerimiz yetişti, çocuklarımı olay yerinde askeri helikopterle hastaneye ulaştırdılar. Şu an çocuklarımın sağlık durumu iyi. Bugün sabah saatlerinde taburcu oldular. Ben ve eşimin durumu da iyi. Bizler de yarın taburcu olacağız inşallah. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

e6e80e046ed43698e03e91130b2a61c7

Yüksekova Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Yavuz Güneş, “3 çocuğumuzun sağlık durumları iyiydi. İlk müdahaleleri yapılarak taburcu edildi. Yaralılarımızdan birisinin burun ve göğüs kafesinde kırık vardı. Hastamızı bir gün yoğun bakım ünitesinde takip ettik. Bugün servise çıkardık. Bir yaralımızın da kafasında yaralanma vardı. Bir gün boyunca acil serviste müşahede altında tuttuk. Onu da bu sabah taburcu ettik. 5 hastamızın da şu an hayati tehlikesi bulunmuyor” diye konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL