Dünya

Rus oligarkların uçuş rotalarını takip etti: Bir yanda savaş varken onlar dünyayı geziyor…

Daha önce milyarder Elon Musk’ın özel jetini takip eden ve nereye inip kalktığını açtığı Twitter hesabından yayınlayan 19 yaşındaki üniversite …

Rus oligarkların uçuş rotalarını takip etti: Bir yanda savaş varken onlar dünyayı geziyor…

indir 2022 03 01t172118.252 16 9 1646144505

Daha önce milyarder Elon Musk’ın özel jetini takip eden ve nereye inip kalktığını açtığı Twitter hesabından yayınlayan 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Jack Sweeney bu kez Rus oligarkların peşine düştü. 

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Elon Musk jetinin yerini tespit eden ve jetin hareketlerini “Elon’s Jet” isimli Twitter hesabından yayınlayan 19 yaşındaki ABD’li öğrenci Jack Sweeney bu kez Rus oligarkların peşine düştü.

Sweeney, viral Twitter hesabı “Elon’s Jet” ile internette şöhrete ulaştıktan ve dünyanın en zengin insanının dikkatini çektikten sonra, 19 yaşındaki genç dikkatini Rusya-Ukrayna savaşına yoğunlaştırdı.

RUS MİLYARDERLER GEZMEYE DEVAM EDİYOR

“Russian Oligarch Jets ” isimli yeni bir hesap açan Sweeney , Rusya’nın en zengin isimlerinin nerede olduklarını takip etmeye başladı ve uçaklarının ne zaman ve nerede inip kalktığını sosyal medya hesabından yayınladı.

Rus milyarderler, Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline misilleme olarak Rusya’nın seçkinlerini mali açıdan zor duruma sokması amaçlanan yaptırımlara rağmen, özel jetler ve yatlarda dünyayı dolaşmaya devam ediyor. CNBC Pazartesi günü, Rusya’nın en zengin iş yöneticilerinden bazılarının mega yatlarını, muhtemelen ele geçirilmelerini önlemek amacıyla Karadağ ve Maldivler’e taşımaya başladığını bildirdi.

Görünüşe göre Rus milyarderlerin jetleri ve helikopterleri de hareket halinde. Oligarch Jets hesabı, Pazartesi günü Karayipler’de bir helikopter gezisi de dahil olmak üzere Rus milyarder Roman Abramovich’in sahip olduğu uçakların birkaç uçuşunu takip etti.

FMtZsd1XoAYdMST?format=png&name=small

19 yaşında Sweeney Musk’ın kendisine 5 bin dolar teklif ederek bu bilgileri yayınladığı Twitter hesabını silmesini istediği haberinin ortaya çıkmasının ardından gündem olmuştu. ABD’de yer alan Central Florida Üniversitesi öğrencisi  Sweeney ise Musk’ın teklifini beğenmemiş, “5 bin doları 50 bin dolar yapsak olur mu?” diye yanıt vermişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL