Gündem

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan net yüz yüze eğitim açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:  Okullar açık mı kalacak kapanacak mı …

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan net yüz yüze eğitim açıklaması

61895f0386b2450a6cf5a708

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:  Okullar açık mı kalacak kapanacak mı tartışması artık sona ermelidir. Okullardaki yüz yüze eğitim-öğretim kesinlikle devam edecektir. Yüz yüze eğitim kesinlikle devam edecektir. Sağlık Bakanlığımıza 40 bin yeni sağlık personeli alacağımızı milletimizle paylaşmak istiyorum.

BAKAN ÖZER’DEN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bakanlığın politikaları doğrultusunda belirlenen gündem konularını paylaşmak ve görüş alışverişinde bulunmak üzere tüm genel müdürlerin de hazır bulunduğu çevrim içi toplantıda 81 ilin milli eğitim müdürüyle bir araya geldi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Milli Eğitim Bakanlığı Tevfik İleri Salonu’nda yapılan toplantıda, kararlılıkla devam eden yüz yüze eğitim süreci başta olmak üzere 15-19 Kasım tarihleri arasındaki birinci ara dönem ve bu dönemde uygulanacak öğretmenlerin mesleki çalışma programı, 24 Kasım Öğretmenler Günü hazırlıkları gibi konularda görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda bugüne kadar yüz yüze eğitim sürecinin başarılı ve kontrol edilebilir bir şekilde yönetildiği ifade edilirken ara tatilden sonra da sürecin aynı kararlılıkla devam ettirilmesi için gerekli tüm önlemlerin alınacağı vurgulandı. Ayrıca, Bakan Özer’in daha önce duyurduğu gibi öğretmenlerin birinci ara dönemdeki mesleki çalışma programlarına çevrim içi yöntemle katılabilecekleri, dolayısıyla bu süreçte izinli sayılacakları ifade edildi.

Toplantıya Bakan Yardımcıları Ahmet Emre Bilgili, Petek Aşkar ve Sadri Şensoy ile birim amirleri katıldı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL