Spor

Son dakika haberi – Galatasaray-Fenerbahçe derbisi öncesi Ercan Güven yazdı: ‘Na-galip’ seri bitmeden Koç ne dese boş!..

İŞTE GÜVEN’İN O YAZISI; Fenerbahçe, iki milli maç arası girdiği türbülansta “dur bakalım ne olacak” beklentisinden “yönetim uyuma takıma sahip …

Son dakika haberi – Galatasaray-Fenerbahçe derbisi öncesi Ercan Güven yazdı: ‘Na-galip’ seri bitmeden Koç ne dese boş!..

6195ecc586b2443fb467e392

6195ecc586b2443fb467e392

İŞTE GÜVEN’İN O YAZISI;

Fenerbahçe, iki milli maç arası girdiği türbülansta “dur bakalım ne olacak” beklentisinden “yönetim uyuma takıma sahip çık” tepkisine uzanan “serbest düşüşe” geçince, Başkan çıkıp bir şeyler söylemek zorundaydı. “Umumi arzu üzerine” ve kaçınılmazdı… Söyledi nitekim. Hem de “M”den “P”ye!

6195ecee86b2443fb467e399

‘BAŞKAN MÜJDEYİ VERDİ’

Takımın oynadığı sistemden mi şikayeti vardı Fenerbahçelilerin?.. Dört maçlık “na-galip” seriden en başta üçlü savunma formatını mı sorumlu tutuyorlardı. Teknik direktöre güvenlerini mi yitirmişlerdi? Müjde… Başkan, Pereira’ya sistemini gözden geçirmesini söylemiş çoktan.

6195ed0f86b2443fb467e39d

‘SORUN GİDERİCİ’

Bize de “yaptırımını” anlattı; Pereira ile “sonuna kadar” çalışacaktı ama “tazminatı da yoktu” hani!.. Umarız Hoca anlamıştır. Kimse çözemedi çünkü. Küresel boyutta en iyi futbolculardan biri olarak tescillenmiş Mesut Özil’in “sorun giderici” olmaktan çıkıp “sorunun kendisi” haline gelmesi ile dehşete mi düşüyordu Fenerbahçeli?

6195ed3386b2443fb467e3a3

‘MESUT’A DİREKTİF GİTTİ’

Hallolmuştu o mesele!.. Başkan’dan Vitor Pereira’ya “Mesut’tan yararlan”, Mesut Özil’e “ticareti bırak işine odaklan” direktifi gitmiş bile. İkisine de sarı kart yani!.. Problemi kim başlatmıştı peki? Pereira yüzüne bakmayınca mı Mesut kendini ticarete vermişti, Mesut iş dünyasına daldığı için mi Pereira onu yok farz etmekteydi? Özetle, futbolu özlenen düzeye gelecek miydi Fenerbahçe’nin?

6195ed5786b2443fb467e3a6

‘TARAFTARIN GÖNLÜNÜ NASIL ALACAK?’

Kesin… Hem ligin en iyi kadrosuna sahipti, hem de eksikleri vardı; ne demekse. Transfere erken başlayıp, en sonuna kadar fırsatları beklerken iyi futbolcular almışlar, bu arada eksikler kalmıştı her halde. Biraz karışık ama çok net anlattı sayın Koç. Bunlar kolaydı zaten… Patron Başkandı. Emreder; yapılırdı. Peki… Kötü futbol ile kötü skor üst üste gelince rakibi alkışlayıp kendi takımını protesto eden, yönetimi istifaya davet eden taraftarın gönlünü nasıl alacaktı Başkan? “Velinimet” olan taraftara rağmen nasıl çeki düzen verilecekti tribünlere?

6195edde86b2443fb467e3b0

‘DEDEKTİFLER VAR YA…’

Onu da çözdü Başkan. “Siz iyisiniz, sizi provoke edenler var” demeye getirdi. Hatta ispat etti!.. Raporlanmış kendisine; maçı bile seyretmeyen birkaç kişi stada sadece taraftara zehir enjekte etmeye gelmişlerdi! Belli ki, Ali Bey’in kadrosunda yer alan fahri “Sharlok Holmes” yine fazla mesai yapmış! Hani, ilk başkanlık dönemindeki “antrenman casusluğu” ve “soyunma odasındaki rulo halı” fantezilerini ortaya çıkaran bir dedektif var ya; işte o.

6195ee0686b2443fb467e3b3

‘MESUT ÖZİL KOŞMUYOR, PEREİRA DÜŞMANLIK YAPIYOR’

Olsun… Taraftara ayar vermek için “dış düşmanlardan” faydalanmayıp da tribünü tribüne şikayet edecek değildi her halde Başkan. Öyle ya da böyle… Sonuçta “yönetim uyuma” diyenlerin talebini yerine getirdi sayın Ali Koç; tane tane anlattı. Var mı tatmin olan, memnun olan? Yok. Kimi “Pereira’yı getirirken düşünecektin” diyor, kimi olmayan on numaraya üç-beş adam almayacaktın… “Mesut Özil koşmuyor” yakınmaları ile “Pereira ona düşmanlık koşuyor” şüpheleri hala bitmedi, Fenerbahçe’nin tepesinde sallanıyor. Neden peki? Çünkü bir sahaya bir de skorboarda bakar insanlar.

6195ee2886b2443fb467e3b7

‘ZOR VE MASRAFLI’

İkisi de yerli yerindeyse, bırakın taraftarın taleplerini karşılamayı, Başkan önlerine “zor veya masraflı” yeni talepler koysa bile, emir telakki eder, öpüp başlarına koyar, ellerinden ne geliyorsa yaparlar. Aksi halde sabun köpüğünden farkı yoktur sözlerin. Gerçekten işe yarar hale gelinceye kadar keskin çözüm planlarının bile kıymet-i harbiyesi bulunmaz kitlelerin gözünde.

6195ee4686b2443fb467e3ba

‘BOŞ LAFLAR…’

Yani… Sayın Ali Koç’un son açıklamaları ancak Galatasaray derbisinden sonra tartıya vurulacak. Ya Galatasaray’dan alınacak bir galibiyetle “tarihi konuşmalar” sınıfına koyulacak… Ya da Galatasaray karşısında “yenemezlik serisinin” sürdürülmesi halinde “boş laflar” listesinin en başına yazılacak. Ters tepecek. Pazar günkü sadece Galatasaray derbisi değil Fenerbahçe için -ki, o bile başlı başına büyük bir olaydır- sezonu belirlemenin de ötesinde; gelecek dönemlerin sapak noktasıdır. Futbolun kuralı gereği, saha ve skor düzelmeden her şey beklemede.

6195ee5a86b2443fb467e3bc

EN YÜKSEK ORANLARIN ADRESİ MİSLİ.COM

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL