Ekonomi

Vakıf Katılım’dan Garantili Fon Transferi

  Bankadan yapılan açıklamaya göre, Vakıf Katılım uygulamaya aldığı yeni ürünü GFT ile bankacılık sektöründe bir ilki gerçekleştirerek, vadeli …

Vakıf Katılım’dan Garantili Fon Transferi

619a9f5d86b247082c209665

 

Bankadan yapılan açıklamaya göre, Vakıf Katılım uygulamaya aldığı yeni ürünü GFT ile bankacılık sektöründe bir ilki gerçekleştirerek, vadeli mal alım satımı yapan ticari işletmelerin nakit döngüsünü, bölünebilir ve devredilebilir dijital ödeme sistemiyle güvence altına alan bir ödeme alt yapısı sunuyor. GFT ile vadeli ödemeler, dijital olarak, mal veya hizmet satımı yapan firmaların hesabına aktarılıyor.

Hesabına GFT bakiyesi intikal eden firma dilerse, kendisine ulaşan  GFT’yi, borçlusu olduğu başka ticari işlemlerin ödemesi için ihtiyaç duyulan miktarlarda bölerek vade gününe kadar kullanabiliyor. Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, GFT ile firmaların nakit yönetimini kuvvetlendirdiklerini, vadeli alacaklara satın alma gücü kazandırdıklarını, ülke ekonomisine katkı sağladıklarını ve işletmelerin ödemelerini kolaylaştırdıklarını belirterek, şunları söyledi:

“GFT uygulamamızla ticari işletmelerimize, tahsilatlarını ve ödemelerini yaparken hiçbir zarara uğramamalarını teminen kurumumuzun garantörlüğünü sunduğumuz, ticari işlemlerini çok daha hızlı ve efektif bir şekilde gerçekleştirebilmelerine olanak sağladığımız için mutluyuz. Ürünümüz, ödemelerde kullanılmak üzere, hesabında GFT bulunan işletmenin inisiyatifiyle bölünerek devredilme ve vade gününe kadar dolaşımda kalma imkânıyla önem taşıyor.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL