Ekonomi

Vakko’nun oteli geliyor

Hanife BAŞ – Vakko Başkanı Cem Hakko, otelciliğin çocukluğundan bu yana hayali olduğunu belirterek, “Şimdi bu hayalim gerçek oluyor. Otelcilik …

Vakko’nun oteli geliyor

6195575986b2472bc44e932a

Hanife BAŞ – Vakko Başkanı Cem Hakko, otelciliğin çocukluğundan bu yana hayali olduğunu belirterek, “Şimdi bu hayalim gerçek oluyor. Otelcilik alanında yatırımlarımızı devam ettirmeyi planlıyoruz. Başka şehirler ve yurtdışını düşünebiliriz. İşletmeci konusunda görüşmelerimiz sürüyor” dedi. Vakko CEO’su Jaklin Güner de, Vakko’nun lüks anlayışını otelciliğe taşımayı hedeflediklerini dile getirerek, “Vakko Hotel&Residence Nişantaşı, samimi bir ev ruhu taşıyan büyük odalarıyla Vakko Home ile şıklaşan yaşam alanlarını yansıtacak. Vakko L’Atelier’nin Bistrot ve Patisserie’si rezidans misafirlerinin hizmetinde olacak” diye konuştu.

6195568286b2472bc44e930b

Grubun yeni yatırımlarını da açıklayan Güner, 192 mağazalarını yenilediklerini, 2021 içerisinde 31 yeni mağaza açtıklarını söyledi. Güner, “Çok yakında Galataport ve Downtown Bursa mağazalarımız açılacak” bilgisini verdi.

‘Kur bizi etkilemedi’

Kurlar ve artan maliyetlerle ilgili de Jaklin Güner, “Biz kendi markamızla üretim yapıyoruz. Maliyeti kendimiz belirliyoruz. O yüzden her gün fiyat değiştirmiyoruz” değerlendirmesini yaptı. Tedarik konusunda öngörülerde bulunduklarını ve kumaş yatırımı yaparak avantaj sağladıklarını aktaran Güner, fiyatlarına enflasyonun altında zam yaptıklarını vurguladı. Güner, İstanbul’da Vakko’daki turist alışverişinin oranının ise yüzde 10-12 olduğunu belirtti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL