Dünya

Yunanistan’da yine göçmen botu battı

Yunanistan’da 1 haftada üçüncü kez göçmen botu battı. Yunanistan Sahil Güvenliğine göre Paros Adası açıklarında yaşanan faciada 80 civarında …

Yunanistan’da yine göçmen botu battı

yunan bot 3592

Yunanistan’da 1 haftada üçüncü kez göçmen botu battı.

Yunanistan Sahil Güvenliğine göre Paros Adası açıklarında yaşanan faciada 80 civarında göçmeni taşıyan botun batması sonucu 13 kişi hayatını kaybetti, 62 kişi ise kurtarıldı.

Başlatılan arama kurtarma çalışmaları, 5 sahil güvenlik devriye botu, 9 gemi, bir helikopter ve bir askeri nakliye uçağı ve sahil güvenlik dalgıçları ile devam ediyor.

1 HAFTADA 27 GÖÇMEN ÖLDÜ

Perşembe günü Girit Adası ile Mora Yarımadası arasında yer alan Antikythera Adası’nın kuzeyinde göçmenleri taşıyan botun batması sonucu yaşanan faciada da can kaybı arttı.

Yunan makamları, hayatı kaybedenlerin sayısının 11’e yükseldiğini duyurdu.

Ayrıca 52’si erkek, 11’i kadın ve 27’si çocuk toplam 90 kişi ise kurtarıldı.

17 KAYIP VAR

Yunanistan’da Çarşamba günü ise Santorini ve Folegandros adaları yakınlarında çoğunluğu Iraklı göçmenlerin oluşturduğu botun batması sonucu bilanço yükseldi.

Arama kurtarma operasyonunun 3’üncü gününde yaşamını yitirenlerin sayısı 3’e ulaşırken, toplam 13 kişi kurtarıldı.

Hayatta kalanlar en az 17 kişinin kayıp olduğunu bildirdi.

yunan bot 1386

YUNANİSTAN: ÇETELER YAPIYOR

Yunanistan Denizcilik Bakanı Giannis Plakiotakis, Ege Denizi’nde yaşanan facialardan kaçakçılık çetelerinin sorumlu olduğunu söyledi.

Bakan Plakiotakis yaptığı yazılı açıklamada, “Çeteler insan hayatına kayıtsız. Onlarca insanı can yelekleri olmadan, en temel güvenlik standartlarına uymayan gemilere istifliyorlar.” dedi.

yunan bot 9507

yunan bot 7999

yunan bot 922

yunan bot 6726

yunan bot 5820

yunan bot 4020

yunan bot 736

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL